' Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku vastased piirangud

Üle Eesti kehtestatavad piirangud

Maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides

Kehtestatakse maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus avalikes siseruumides, sealhulgas ühistranspordis ning teeninduskohtades.

Nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, erivajaduse, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Avalikuks siseruumiks on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal, sõltumata näiteks eelregistreerimisnõudest; see on koht, kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu. Avalikuks siseruumiks peetakse ka ühissõidukit.

Tarbijate Koostöökoja hinnavaatlused

 

Tarbijakaitseamet teostab iga kuu hinnavaatlust, fikseerides tarbijana toidu- ja esmatarbekaupade ning teenuste hindu. Hinnavaatlust viiakse läbi viies linnas: Tallinnas, Tartus ja Viljandis, Jõhvis, Kuressaares.

Koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooni ministeeriumiga alustas Tartu Tarbijanõustamis- ja Infokeskus detsembris 2010 hinnavaatlusi, mida jätkatakse ka alanud aastal.

Jälgimise all on hinnad kauplustes, teenindus- ja toitlustusettevõtetes Tartu linnas, Tartu vallas ja Põlva linnas. Jälgitakse kontorikaupade, mööbli, kodumasinate, fotonduse, ehitusmaterjalide, kosmeetikakaupade ja toidukaupade hindu, samuti juuksuri-, õmblemise-, massaazi-, kindlustuse-, ilusalongide-, hotellide teenuste hindu ning hindu toitlustusettevõtetes.

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!