' Õigus õiguse vastu

Saime mureliku tarbija kirja.

Olen tarbija, kes külastas oma kodupoodi. Selleks on tavapärane market, kus umbes 50 töötajat. Olen kuulnud, et selles ettevõttes ei peeta lugu vaktsineerimisest töötajate hulgas. Olin selles suhtes skeptiline.

06.04.21, käisin poes oma oste tegemas. Kahjuks kuulsin kassas mulle järgnenud ostja ja kassapidaja vahelist vestlust:

 – kas oled vaktsineeritud, küsis ostja,

- ei, vastas kassapidaja – ma ei vaktsineeri ega teegi seda, sest meie töötajate hulgas on enamus, kes ei ole huvitatud vaktsineerimisest

Mina kui tarbija, ma vajan teadmist ja kindlust, et poeskäik on ohutu. Kuidas on eesliinitöötajal võimalik sellise suhtumisega oma tööd teha? Me keegi ei tea, kes on viirusekandja või ka sümptomiteta haige, nii jagatakse haigust teistele.

Olen teadlik väitest, et igal inimesel on õigus ise otsustada ja end mitte vaktsineerida. Kas tal on aga õigus teisi inimesi võimaliku nakkuse puhul ka nakatada??? Miks on vaktsiinivastaste õigus ülem kui teiste inimeste õigus olla kaitstud???

Arvan, et kõik eesliinitöötajad, kes puutuvad kokku inimestega oma tööalaselt, peavad olema vaktsineeritud ja ei tohi nakkust levitada. Alati on tarbijal võimalik valida teine pood. Antud pood kaotab vähemalt ühe oma püsikliendi.

Leian, et meie riigi valitsus peab sellesse sekkuma ja oma seisukoha ütlema.

 

Tartu Tarbijanõustamis- ja Infokeskus koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse eriala 1.a. tudengitega viis läbi aprillis- mais Tartu linna kauplustes uuringu, et selgitada välja kas toiduvärve E102, E104, E110, E122, E124 ja E129 sisaldavatel toiduainetel on hoiatusteave "Võivad avaldada kahjulikku toimet laste aktiivsusele ja tähelepanuvõimele". Selline teave peab olema toiduainetel, mis on toodetud hilisemalt kui 20.juuli 2010.a.

 

Uuringu põhjal selgus, et vastav hoiatusteave on mitmetel karamellidel, monpansjedel, Candy Mix kaalukommidel, jookidel, marmelaadidel, paljudel  siirupitel, ka ühel koogil ja ühel minikeeksil. Kuid tihti ei ole hoiatusteabe tekst korrektne.

 

Selgus, et meie kodumaised toojad Astri Tootmine OÜ, Europagar OÜ, AS Eesti Pagar ja Liivimaa Pagar ei ole lisanud vastavat hoiatusteavet nende poolt toodetud tortidele, kookidele ja rullbiskviidile. Oleme tootjatele vastavad meilid saatnud, et nad korrigeeriksid oma toodete märgistust. Vastav teave on saadetud ka tarbijakaitseametile. Uuringuga saate tutvuda siit Uuring

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!