Tartu Tarbijanõustamis- ja Infokeskus koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse eriala 1.a. tudengitega viis läbi aprillis- mais Tartu linna kauplustes uuringu, et selgitada välja kas toiduvärve E102, E104, E110, E122, E124 ja E129 sisaldavatel toiduainetel on hoiatusteave "Võivad avaldada kahjulikku toimet laste aktiivsusele ja tähelepanuvõimele". Selline teave peab olema toiduainetel, mis on toodetud hilisemalt kui 20.juuli 2010.a.

 

Uuringu põhjal selgus, et vastav hoiatusteave on mitmetel karamellidel, monpansjedel, Candy Mix kaalukommidel, jookidel, marmelaadidel, paljudel  siirupitel, ka ühel koogil ja ühel minikeeksil. Kuid tihti ei ole hoiatusteabe tekst korrektne.

 

Selgus, et meie kodumaised toojad Astri Tootmine OÜ, Europagar OÜ, AS Eesti Pagar ja Liivimaa Pagar ei ole lisanud vastavat hoiatusteavet nende poolt toodetud tortidele, kookidele ja rullbiskviidile. Oleme tootjatele vastavad meilid saatnud, et nad korrigeeriksid oma toodete märgistust. Vastav teave on saadetud ka tarbijakaitseametile. Uuringuga saate tutvuda siit Uuring

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!