' Õigus õiguse vastu

Saime mureliku tarbija kirja.

Olen tarbija, kes külastas oma kodupoodi. Selleks on tavapärane market, kus umbes 50 töötajat. Olen kuulnud, et selles ettevõttes ei peeta lugu vaktsineerimisest töötajate hulgas. Olin selles suhtes skeptiline.

06.04.21, käisin poes oma oste tegemas. Kahjuks kuulsin kassas mulle järgnenud ostja ja kassapidaja vahelist vestlust:

 – kas oled vaktsineeritud, küsis ostja,

- ei, vastas kassapidaja – ma ei vaktsineeri ega teegi seda, sest meie töötajate hulgas on enamus, kes ei ole huvitatud vaktsineerimisest

Mina kui tarbija, ma vajan teadmist ja kindlust, et poeskäik on ohutu. Kuidas on eesliinitöötajal võimalik sellise suhtumisega oma tööd teha? Me keegi ei tea, kes on viirusekandja või ka sümptomiteta haige, nii jagatakse haigust teistele.

Olen teadlik väitest, et igal inimesel on õigus ise otsustada ja end mitte vaktsineerida. Kas tal on aga õigus teisi inimesi võimaliku nakkuse puhul ka nakatada??? Miks on vaktsiinivastaste õigus ülem kui teiste inimeste õigus olla kaitstud???

Arvan, et kõik eesliinitöötajad, kes puutuvad kokku inimestega oma tööalaselt, peavad olema vaktsineeritud ja ei tohi nakkust levitada. Alati on tarbijal võimalik valida teine pood. Antud pood kaotab vähemalt ühe oma püsikliendi.

Leian, et meie riigi valitsus peab sellesse sekkuma ja oma seisukoha ütlema.

 

Consumer Classroom meeskond kohtus 7.-8.aprillil 2016 Pariisis projektile uute impulsside andmiseks

Consumer Classroom www.consumerclassroom.eu/ on õpetajate kogukonna veebileht, kuhu on koondatud  tarbijahariduse materjale kogu Euroopa Liidust koos interaktiivsete ja koostööl põhinevate vahenditega,  mis aitavad õpetajal õpilastega ja kolleegidega õppetunde jagada. Selle veebilehe konsortsiumi koosseisu kuuluvad 4 põhipartnerit Euroopa Liidust ja 26 liikmesriikide esindajat nii hariduslikest kui tarbijakaitse organisatsioonidest.

 

 

7 ja 8.aprillil k.a. korraldas projekt juht Expertise France Pariisis 2 päevase, et vahetada arvamusi ning süvendada innovatiiivsete õppemeetodite mõju Euroopa noorte tarbijateadlikkusele ja  leida uusi digitaalseid võimalusi nendele teabe edastamisel.

Seminar andis samuti võimalusi saada tagasisidet igalt rahvuslikult partnerilt ja  adapteerida projekti järgmisi samme tarbijaharidusepoliiitika rakendamiseks arvestades rahvuslikke erilisusi.

Kohtumise eriline tähelepanu oli  suunatud sellise meeskonna ülesehitamisele, mils võimaldaks osavõtjate suuremat kaasamist,  et kindlustada projekti edu. Consumer Classroom’I kogukond tugevneb kindlasti  sellisest loomingulisest ja dünaamilisest üle-euroopalisest koostöövõrgustikust lähiaastatel.

Rohkem infot: www.consumerclassroom.eu

 

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!