Peatse aastavahetuse valguses paneb Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) Eestimaa elanikele südamele järgida pürotehnika kasutamisel ohutusnõudeid ning mitte osta pürotehnilisi tooteid eraisikutelt ning näiteks läbi sotsiaalmeedia, vaid tegevusluba omavatelt ettevõtetelt. 

 

"Kahjuks on pürotehniliste toodete müük eraisikute poolt tänavu sotsiaalmeedias üsna aktiivne, kuigi see on keelatud tegevus,” märkis TTJA tehnikaosakonna juhataja Ingrid Teinemaa. “Kutsume üles eestlasi teadlikumalt käituma ning mitte ostma pürotehnikat eraisikutelt sotsiaalmeediast, turult või tänavalt, sest tundmatu taustaga pürotehnilised tooted võivad olla vigased ning nende kasutamine võib põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi. Lisaks sellele, et selline müük on seadusega keelatud, ei ole sellisel moel ostetud defektset toodet võimalik ka kuhugi tagastada ning sellisele ostule ei laiene tarbijaõigused."

 

Loe edasi: 

Allikas:https://www.ttja.ee/et/uudised/ttja-purotehnika-ostmisel-kontrolli-muuja-tausta-ning-kasutamisel-jargi-ohutusnoudeid

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) tarbimiskeskkonna osakonna kaubandustalituse ametnikud tegid septembrist novembrini läbi järelevalvet 50 pandimaja suhtes. Selle eesmärk oli välja selgitada, millistel tingimustel pandimajad tarbijatele panditud esemete tagatisel lühiajalist laenu väljastavad. Üldjuhul on laenu perioodiks kuni 30 päeva. 

Loe edasi ...

Allikas:https://www.ttja.ee/et/uudised/pandimajade-jarelevalve-projekti-tulemustest-pea-koik-pandimajad-nouavad-tarbijatelt

Väljaande koostas Ekspress Meedia erilahenduste ja sisuturunduse osakond.

Allikas: https://www.ttja.ee/sites/default/files/content-editors/TTJA/teadlik_kodanik_20201118.pdf

Eesti turul levivad väga erineva välimuse ja kvaliteediomadustega korduvkasutatavad näomaskid ja selleks, et maskikandja saaks teha teadlikuma valiku, on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) koostanud juhised miinimumnõuetest Eestis turustatavatele laiatarbe näokatetele. 

Allikas: https://www.ttja.ee/et/uudised/kuidas-valida-naomaski-loe-tapsemalt-ttja-juhisest

Tarbija õigusi puudutavates küsimustes pöörduge nõuandetelefonil 620 1707 tööpäeviti kella 10.00-15.00 või
kirjutades Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Tarbijavaidluste komisjonile esitatava avalduse ja sellega seotud küsimustega palume pöörduda tarbijavaidluste komisjoni sekretariaati, e-posti aadressil Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Allikas: https://www.ttja.ee/et/uudised/seoses-koroonaviiruse-leviku-kasvuga-lopetab-ttja-alates-esmaspaevast-9112020-koikjal

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193 (info), +372 5845 2323 (nõustaja)
E-post: tartutarbija@gmail.com
EenetLeia meid Facebookist!