„Kuidas tarbijast sai kaup ja milline on tulevik“

Tarbijakaitseamet, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus korraldavad neljandat korda tarbimiskeskkonna arengu konverentsi. Seekordne konverents keskendub suurandmete, tarbijahariduse ja tuleviku tarbimiskeskkonna temaatikale. Ühtlasi kuulutatakse välja Euroopa Komisjoni tarbijaõiguste teavituskampaania. Konverents toimub 14. mail 2015 Tallinnas hotellis Swissôtel Tallinn. Konverentsi juhib Henrik Roonemaa.

Pidev tehnoloogia areng muudab järjest enam tarbimist, privaatsust ja sellesse suhtumist. Peaaegu igat inimese liigutust püütakse talletada ja väärtuslikeks andmeteks tõlgendada. Seekordsel konverentsil keskendumegi nendele teemadele ja küsime, mida nende andmetega tehakse, mis kasu on nendest ettevõtjatele ning millised on kitsaskohad tarbijale. Samuti arutleme selle üle, milliseid muudatusi oleks vaja teha haridussüsteemis, et tarbijaid muutuvaks tarbimiskeskkonnaks ette valmistada.

Konverentsi päevakava http://tarbijakaitseamet.ee/sites/default/files/veebihaldus/artikkel/files/konverentsi_paevakava_2015_1.pdf

 

Konverentsi eesmärgid on:

* diskuteerida teemal tarbija jalajälg kaupmehe andmebaasis;

* tuua välja suurandmete kasutamise parimaid praktikaid ja kasu ettevõtjatele;

* arutleda andmete kogumise mõju ja võimaluste üle tarbijatele;

* anda võimalus noortele debateerida tuleviku ja privaatsuse teemal;

* heita pilk tuleviku tarbimiskeskkonda ning

* arutleda, kuidas kool suudaks päriseluga sammu pidada ehk milline on tuleviku kool.

Konverents on suunatud nii jae- kui ka e-kauplejatele, haridus- ja riigiasutustele, finantssektorile ning kõigile teistele ettevõtjatele, kes on huvitatud tarbimiskeskkonda ning ettevõtluse ja tarbijaõiguste arengut puudutavatest teemadest, eriti just andmete kogumisega seotud ohtudest, probleemidest ja võimalikest lahendustest tulevikus.

Konverents on eesti keeles ja kõigile huvilistele tasuta.

Konverentsil osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 5. mail 2015

Lähemalt: http://tarbijakaitseamet.ee/et/ettevotjale/tarbimiskeskkonna-arengu-konverents-2015

 

MTÜ Tarbijate Koostöökoda
Tel: +372 5300 6193, +372 5845 2323
E-post: tartutarbija@gmail.com, tiiu.muursepp@ut.ee
EenetLeia meid Facebookist!